Home Jak Co je Roblox? Ultimate Guide to Roblox

Co je Roblox? Ultimate Guide to Roblox

56
0
Co je Roblox?

Když přemýšlíme o populárních hrách, vždy se najde někdo, kdo říká, že Minecraft by měl být nahoře. A je pravda, že Minecraft má jednoho z největších aktivních uživatelů každý měsíc, ale existuje další bloková hra, která v herní sféře zůstává bez povšimnutí.

 

Pokud jste hráli Roblox, je to pro vás dobré! Pokud jste ale o této hře ještě nikdy neslyšeli, přicházíte o spoustu věcí. Nejprve se Roblox v některých věcech trochu liší od Minecraftu. V tomto dokonalém průvodci probereme vše, co potřebujete vědět o Robloxu! Držte se až do konce pro několik zajímavých tipů pro nováčky!

Co je Roblox?

Jednoduše řečeno, Roblox je herní platforma a systém vytváření, který umožňuje hráčům vytvářet své vlastní hry. Přemýšlejte o tom jako o Minecraftu, ale můžete snadno vytvářet a hrát různé hry. Má své vlastní silné stránky, kterým ani Minecraft nemůže konkurovat!

 

Ve studiu Roblox můžete snadno vytvářet hry díky programovacímu jazyku „Lua“. Je to skvělá hra zejména pro děti, protože jim umožňuje svobodně vyjádřit svou kreativitu. Představte si tuto hru jako virtuální zemi LEGO, kde můžete postavit téměř cokoli. Jediným rozdílem však je, že zde můžete skutečně rozvíjet své programátorské dovednosti, nemluvě o tom, užijte si to!

Pokud jde o herní aspekt, můžete hrát hry vytvořené jinými hráči Roblox! Existuje mnoho různých témat a typů her, které lze pomocí Robloxu vytvořit. To z něj dělá tak zajímavou hru. Kromě toho můžete nakupovat, prodávat a vytvářet virtuální předměty. Abyste mohli prodávat oblečení, musíte mít samozřejmě prémiové členství. Ale celkově se jedná o velmi zábavnou hru, která nedostává tolik pozornosti, kolik by si zasloužila.

Vlastnosti Robloxu

Roblox může být nedoceněný, ale má více funkcí než dokonce Minecraft! Je třeba říci, že to může být dokonce lepší hra než Minecraft. Ano, na Minecraftu můžete stavět mapy, ale s Robloxem to není stejné. Chcete-li se o Robloxu dozvědět více, zde jsou funkce:

 

Multiplayer – Stejně jako Minecraft, Roblox umožňuje hráčům hrát s ostatními v režimu pro více hráčů. Tato funkce je právě teď velmi trendy, protože se na ni zaměřuje stále více her. Hráči si více užívají hry, když mohou hrát proti ostatním hráčům z celého světa. To je případ Robloxu, protože vám umožňuje užít si stovky různých her!

Hrajte spoustu her – Když jsme řekli, že na Robloxu můžete hrát spoustu her, nedělali jsme si srandu. Existuje již 40 milionů her, které si užily miliony hráčů! Každý den hrají tisíce hráčů různé hry Roblox, což může někdy oslovit až 2 miliony lidí! To je hodně i na hru, ale to jen ukazuje, jak populární je tato hra. Protože je zde tolik her, liší se typy a motivy. Existuje horor, dobrodružství, práce, móda a mnoho dalších typů her, které můžete vytvářet a hrát!

Snadné vytváření her – To, co odděluje tuto hru od Minecraftu, je snadné vytváření her! I když nemáte žádné zkušenosti s tvorbou her, můžete se to snadno naučit pomocí Roblox Studio! Ano, v Minecraftu můžete také vytvářet mapy, ale to vyžaduje určité znalosti programování. Roblox vás naopak vyzývá, abyste byli kreativní a vytvářeli co nejvíce zajímavých her! A jejich vytváření je stejně snadné jako přetahování! Existují doslova tisíce nápadů, se kterými můžete začít vytvářet svoji hru. Díky tomu je tato úžasná platforma.

 

Dostupnost platformy – Když už mluvíme o platformách, věděli jste, že můžete hrát Roblox téměř na jakémkoli zařízení? Můžete jej hrát na PC, Mac, Xbox One a dokonce i na zařízeních Android a iOS. Jen v Obchodu Google Play má Roblox více než 100 milionů stažení! To znamená, že bez ohledu na to, na jakém zařízení jste, budete pravděpodobně hrát!

Trendy grafika – Tato hra čerpá inspiraci z Minecraftu a Lega. Je to jednoznačně vítězná taktika, protože je tak oblíbená zejména u dětí! Grafika také usnadňuje vytváření jakéhokoli typu hry, protože vás neomezuje téměř nic.

Komunikujte s ostatními – ale asi nejlepší na této hře je, že se můžete socializovat a komunikovat s kýmkoli tolika způsoby! Můžete chatovat, hrát a vytvářet hry se svými přáteli! Takto Roblox nutí hráče prohlubovat jejich přátelství prostřednictvím smysluplných herních zážitků.

Tipy pro hraní Robloxu

Pokud jste Robloxe nikdy nehráli, určitě máte na mysli tolik otázek. Nebojte se, jsme tu, abychom vás provedli! Zde je několik tipů, které vám pomohou hrát hru efektivně:

Robux – Pokud jste to nevěděli, Robux je digitální měna ve hře. Umožňuje vám koupit téměř cokoli: oblečení, předměty atd. Nesmíte plýtvat žádným Robuxem, protože vám také umožňuje odemknout další hry. Robux si můžete vždy koupit v obchodě, ale stojí to skutečné peníze. Nejefektivnějším způsobem, jak získat Robuxa zdarma, je vyhrávat hry. Pokuste se pochopit cíle hry ještě předtím, než do ní vstoupíte. Nezadávejte jen kvůli hraní, ale díky tomu byste si to měli také užít!

Freeze – Věděli jste, že v této hře můžete zmrazit všechno? Pokud z jakéhokoli důvodu chcete předstírat, že jste superhrdina, stačí stisknout současně klávesy „Crtl“ a „F1“. Tím zamrznete své okolí a můžete ho volně prozkoumávat. To je skvělé, pokud chcete jen ocenit, jak tvůrce hru vytvořil. Doufejme, že se také naučíte některé věci, které můžete implementovat do svých vlastních výtvorů!

Závěrečné myšlenky

A je to! To je náš konečný průvodce po této úžasné hře – Roblox. Roblox je podceňovaná hra, která může být dokonce lepší než Minecraft! Umožňuje vám vytvářet mnoho typů her!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here